Sursă GIGABYTE GP-P750BS Black
Descriere și specificații
Dacă asamblați un computer gaming sau performant de putere medie și căutați o sursă de alimentare fiabilă, eficientă și accesibilă — GIGABYTE GP-P750BS 750W este o soluție bună. Acest bloc de alimentare este certificat 80 PLUS Bronze, dispune de corecție activă a factorului de putere, condensatori principali japonezi și linie puternică +12V (62.5A). Ventilatorul hibrid de 120 mm cu PWM asigură răcire eficientă și nivel redus de zgomot. Cablurile moi texturate simplifică instalarea și îmbunătățesc aspectul sistemului. Sursa are toți conectorii necesari: 20+4 pin, doi CPU (4+4), 5x SATA, 4x PCI-E (6+2) și set complet de protecții (OVP, OPP, SCP, UVP, OCP, OTP). GIGABYTE GP-P750BS este potrivită pentru sisteme cu plăci video de nivelul RTX 3060 / RTX 4060 / RX 6700 și mai sus. Cumpărați în Moldova sursa GIGABYTE GP-P750BS 750W cu livrare comodă. Asigurați o alimentare stabilă și de încredere pentru sistemul dumneavoastră chiar azi.
  • Putere: 750 W
  • Format: ATX12V
  • PFC: activ
  • Conector pentru placa de bază: 20+4 pin
  • Sistemul de răcire: 1 ventilator
  • Diametrul ventilatorului: 120 mm
  • Numărul de conectori 4+4 pini CPU: 2
  • Numărul de conectori 6+2 pini PCI-E: 4
  • Numărul de conectori cu 15 pini SATA: 5
  • Numărul de conectori cu 4 pini IDE/Molex: 1
  • Current on-line +3.3V: 20 A
  • Current on-line +5V: 20 A
  • Current on-line +12V-1: 62.5 A
  • Current on-line -12V: 0.3 A
  • Current on-line +5V Standby: 2.5 A